15 DAKİKADA VARİSLERİNİZDEN KURTULUN

Varis rahatsızlığı mecburiyet değildir. Sadece 15 dakikalık bir tedavi ile varislerinizden kurtulun

Bilgi & Talep Formu


  Skleroterapi yöntemi ile hızlı sonuç

  Bu tedavi yöntemi cildin altında bulunan ve varis oluşumuna sebep olan sorunlu toplardamarın tedavi edilmesini amaçlayan bir yöntemdir. Cildin altında yer alan ve kaçak bulunarak işlevini tam anlamıyla yerine getiremeyen damarı skleroterapi ile yok ederek herhangi bir cerrahi operasyon gerektirmeden tedavi imkânı sunar. Cerrahi bir işlem gerektirmediği için tedavi ağrısız ve acısızdır, işlem sadece on dakika sürmektedir.

  Varis bacaklarda oluşan yüzeysel damarların gözle görülür derecede belirgin bir hal almasından oluşan ve toplumun büyük bir kısmında görülen bir rahatsızlıktır. Varisin oluşma nedeni ise toplardamarların içinde bulunan ve işi kalbe gitmekte olan pis kanı engellemek olan kapakçıkların bozulmasıdır. Bunun sonucunda ise yüzeyde bulunan damarlar belirgin hale gelerek bacakta kötü bir görüntü oluşturmaktadır. Kadınlarda erkeklere nazaran çok daha yaygın görülen bir durumdur. Öz3ellikle hamilelik döneminde gerek hormonsal değişimler gerekse çocuğun anne karnında büyüyerek bacağa baskı yapması sonucunda bacaktaki toplardamarlardaki basıncın artmasıyla kapakçıkların kan kaçırmasına sebep olmaktadır. Varislerin zamanla kaybolmak gibi özellikleri olsa da birçoğu doğum sonrasında kalıcı olabilmektedir. Buda bacakta kötü bir görüntüye sebep olur.

  Varis sadece hamilelik ya da doğum sonucu oluşmaz. Fazla ayakta kalması gereken mesleklerde ya da tam aksi olarak sürekli oturmayı gerektiren meslekleri yapan insanlarda da fazlaca görülmektedir. Kilosu fazla olanlarda çok dar tayt ya da çorap giyenlerde ya da çok topuklu veya çok düz sert taban ayakkabı giyen kişilerde de varis oluşma olasılığı oldukça yüksektir. Peki bunun bir tedavisi var mıdır yoksa bununla yaşamak zorunda mıyız gibi sorular aklınıza gelebilir. Hızla gelişen bilim ve teknoloji sayesinde varis bir kader olmaktan çıkmıştır ve tedavisi mümkündür. Günümüzde tedavi amaçlı varis çorapları kullanılsa da toplardamarlara bir müdahale yapılmadan varisin tamamen yok olması çok da mümkün değildir. Varisin tamamen geçmesi için kalıcı tedavi yöntemlerine başvurmak ve sorunu tamamen ortadan kaldırmak gerekir. Günümüzde iç ve dış varisler için skleroterapi ve lazerle varis tedavileri mümkündür. Varisin üç çeşit tedavi yöntemi vardır bunlar ameliyatla, köpükle ve lazerle tedavi yöntemleridir. 

  AMELİYATLA VARİS TEDAVİSİ

  Bu varisin cerrahi operasyon ile tedavi edilme yöntemidir. İç varis tedavisi yönteminde varis oluşmasına sebep olan ve iç toplar damarın içerisinde yer alan sorunlu bölgeye kasık üzerinden ulaşılarak bu damarı çekme işlemi gerçekleştirilir. Bu şekilde işlevini kaybetmiş olan toplardamara müdahale edilerek varisin kalıcı olarak tedavisi sağlanmış olur.

  LAZERLE VARİS TEDAVİSİ

  Lazerli varis tedavisi yönteminde doppler adı verilen bir tetkik ile sorunlu bölge tespit edilir. Ultrason yardımı ile damarların içine girilir ve kontrollü bir şekilde lazer yardımı ile damarlar kapatılır. Bu yöntem ile sağlam damarlar korunarak hasarlı olan damarlar tedavi edilir ve varis sorunu ortadan kalkar. İşlem varisin durumuna göre 30-60 dakika arasında sürmektedir. İşlemden hemen sonra günlük yaşantıya devam edebilmek mümkündür.

  Merkezimizde skleroterapi ve lazerle varis tedavisi yöntemleri uygulanmakta ve oldukça başarılı sonuçlar alınmaktadır. Tıp ve bilimin sürekli yenilenen yaklaşımlarına uygun olarak tedavilerimizi sürdürmekteyiz. Varise sebep olan hasarlı damarları sağlıklı damarları koruyarak kalıcı olarak ortadan kaldırmaktayız.  Cerrahi müdahale gerektirmeyen işlemlerimiz sayesinde günlük hayatınız sekteye uğramadan varislerinizden kurtulmak artım bir hayalden daha ötelerde. Geleneksel sülükle tedavi gibi yöntemler yeterince başarılı sonuçlar vermezler. Varisi tamamen ortadan kaldırmak kalıcı çözüm sağlayacaktır. Merkezimizi ziyaret ederek tedavilerimiz hakkında daha kapsamlı bilgi edinmenizde fayda var. 

   

  MERAK ETTİKLERİNİZİ UZMAN DOKTORLARIMIZ CEVAPLASIN

  Varis tedavisi hakkında merak ettiğiniz tüm konularda sizlere yardımcı olmak için 7/24 hizmetinizdeyiz. Merak ettiklerinizi sorun ve uzman doktorlarımız cevaplasın

  Bilgi & Talep Formu